Deze zomer organiseren gemeente Voorst en IVN Natuureducatie een serie bijzondere avondexcursies: de vleermuissafari’s in gemeente Voorst. Tijdens deze gratis excursies gaan buurtbewoners samen met een vleermuisexpert op zoek naar vleermuizen in hun eigen wijk. Met een speciale batdetector kunnen deelnemers de vleermuizen zelfs horen jagen en communiceren.
Wist je dat vleermuizen de enige vliegende zoogdieren zijn? En dat ze wel 1.000 muggen per nacht eten? Tijdens de Vleermuissafari’s ontdek je deze mysterieuze nachtdieren van heel dichtbij. Samen met een vleermuisexpert van IVN Eerbeek ga je op zoek naar vleermuizen in jouw wijk. Je leert hoe vleermuizen leven, waar ze slapen, wat ze eten en hoe ze zich oriënteren in het donker. Daarnaast krijg je tips over wat jij zélf kunt doen om vleermuizen te helpen: bijvoorbeeld door bloemen te zaaien, nestkasten op te hangen of rekening te houden met woningisolatie.
Wanneer en waar?
- 18 augustus in Voorst (20.00 uur)
- 25 augustus in Terwolde (19.45 uur)
- 1 september in Twello-West (19.30 uur)
- 8 september in Twello-Oost (19.15 uur)
Praktische info
- Voor wie? Alle inwoners van de gemeente Voorst.
- Waar? Iedere keer op een andere locatie binnen gemeente Voorst. De exacte locatie en starttijd ontvang je een week van tevoren per mail.
- Kosten? Deelname is gratis.
- Aanmelden: Aanmelden is verplicht en kan via de website van IVN via: www.ivn.nl/provincies/gelderland/natuuractiviteiten/vleermuissafaris-in-voorst.
Per excursie is er plek voor maximaal 15 deelnemers. Deze reeks vleermuissafari’s is een samenwerking van IVN Eerbeek, IVN Gelderland, gemeente Voorst en provincie Gelderland.