Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws van de gemeente? Elke vrijdag versturen we een digitale nieuwsbrief met het nieuws van de afgelopen week. U kunt zich inschrijven via onze pagina Nieuwsbrieven.

Schrijf u in voor de Bevrijdingsloop Wilp-Apeldoorn op vrijdag 17 april


Bevrijdingsloop Wilp Apeldoorn

In Wilp zijn in april 1945 de eerste Canadezen de IJssel overgestoken, die op 17 april Apeldoorn bevrijd hebben. De Stichting Bevrijding '45 organiseert samen met atletiekvereniging AV’34 op deze dag jaarlijks de bevrijdingsloop van Wilp naar het Oranjepark in Apeldoorn. In het Oranjepark wordt het bevrijdingsvuur ontstoken.

De hardlopers worden om 17.00 uur ontvangen bij Dorpshuis De Pompe in Wilp. Na een korte toespraak namens het college van de gemeente Voorst bij de kerk in Wilp vertrekken zij richting Apeldoorn. De route heeft een afstand van 17 kilometer. Deze wordt gezamenlijk afgelegd. Het is mogelijk om een deel van de route plaats te nemen in de begeleidende touringcar. Voor de lopers is er na afloop van de ceremonie in het Oranjepark nog een gezellig samenzijn. 

Deelname vanuit de gemeente Voorst

Sinds 2024 doen er ook enkele inwoners vanuit de gemeente Voorst mee aan deze bevrijdingsloop. Zij worden na afloop met de touringcar weer teruggebracht naar Wilp. Er is nog ruimte voor meer deelnemers uit de gemeente Voorst. Wilt u als hardloper ook meelopen? Meldt u zich dan uiterlijk 5 april aanstaande aan bij Chris Frencken. Hij is bereikbaar via telefoonnummer 0571-27 92 68 of e-mailadres c.frencken@voorst.nl. U kunt ook bij hem terecht voor meer informatie.