Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws van de gemeente? Elke vrijdag versturen we een digitale nieuwsbrief met het nieuws van de afgelopen week. U kunt zich inschrijven via onze pagina Nieuwsbrieven.

Let op: dit is een nieuwsbericht van meer dan 60 dagen oud. Het kan zijn dat deze informatie niet meer actueel is. U vindt de meest actuele informatie via onze zoekfunctie.

Stadwijk, Dorpsstraat 4


Bouwdatum: ca. 1880

Stadwijk, Dorpsstraat 4

Herenhuis met een pannengedekt schilddak, vermoedelijk gebouwd in opdracht van Anna Maria Veeren. Zijn naam kreeg het pand pas later van het Amsterdamse echtpaar Le Jolle, dat met dit buitenhuis 'de stad wilden ontwijken'. In de 20ste eeuw deed het huis dienst als dokterswoning met praktijkgedeelte en apotheek. De gevels zijn verfraaid met gepleisterde sluitstenen met ornamenten, hoekpilasters en een fries. Het pand is stedebouwkundig gezien fraai gelegen aan de historische dorpskern van Twello. (GM)